Wkładki do obuwia Sidas OUTD Volume Reduktor Objętości 4mm

61,00 zł

Sugerowana cena detaliczna

42,00 zł Oszczędzasz 31 %
Kupuj i oszczędzaj z
Programem Lojalnościowym
Wysyłamy w 48h
42,00 zł Sidas OUTD Volume Reduktor Objętości 4mm
  ST80113.1
Reduktor objętości Sidas OUTD Volume Red 4mm Umieszczony pod właściwymi wkładkami, pozwala...więcej

Reduktor objętości Sidas OUTD Volume Red 4mm

Umieszczony pod właściwymi wkładkami, pozwala zmniejszyć objętość obuwia. Dzięki temu zapewnia lepsze wsparcie stopy i poprawia komfort użytkowania. W opakowaniu znajdują się dwa reduktory, anatomicznie dopasowane do prawej i lewej stopy.

Grubość: 4mm.

Strefa Tenisa jako pierwszy sklep tenisowy w Polsce wprowadził customizację wkładek do obuwia sportowego. Rozpoczęliśmy współpracę z jednym z największych brandów w dziedzinie ortopodologii, marką Sidas, która projektuje wkładki dla najlepszych sportowców na świecie. W naszym sklepie personalizacji dokonują wykwalifikowani pracownicy. Wykorzystujemy na co dzień najnowocześniejsze metody formowania i wygrzewania wkładek przy zastosowaniu profesjonalnego sprzętu ortopodologicznego.

W naszym salonie tenisowym można skorzystać ze specjalnej maszyny - podoskopu -  w celu właściwego doboru wkładek. Podoskop to niezbędne narzędzie diagnostyczne umożliwiające obserwację stref styku stóp z podłożem podczas wykonywania testów funkcjonalnych. Pozwala to nam w profesjonalny sposób pomóc każdemu tenisiście, który potrzebuje doradztwa w kwestii wkładek. Używamy najlepszych urządzeń, które zapewniają maksymalną precyzję pomiarów. Wyszkolony zespół Strefy Tenisa będzie w stanie pomóc w odpowiednim wyborze.

Numer artykułu: ST80113.1
Dobór odpowiedniego rozmiaru obuwia tenisowego jest bardzo ważny. Obuwie wpływa na jakość naszej...więcej
Jak dobrać rozmiar butów

Dobór odpowiedniego rozmiaru obuwia tenisowego jest bardzo ważny. Obuwie wpływa na jakość naszej gry, sposobu poruszania się po korcie, samopoczucia i ostatecznie zdrowia fizycznego. Buty tenisowe powinny być odpowiednio dopasowane do stopy gracza. Nie mogą być za duże, ponieważ stopa będzie poruszała się w obuwiu i będą tworzyły się obtarcia. Nie mogą być również za ciasne, ponieważ spowoduje to zmniejszenie dopływu krwi do stóp oraz wewnątrz obuwia nie będzie odpowiedniej wymiany powietrza.

Przy wyborze rozmiaru obuwia tenisowego nie stosuj uniwersalnych tabeli rozmiarowych, ponieważ będą one wprowadzały w błąd. Każdy producent butów tenisowych posiada swoją tabelę rozmiarową. W naszym sklepie taką tabelę, indywidualną dla każdego producenta, znajdziesz na karcie produktowej każdego modelu butów tenisowych w zakładce „Tabela rozmiarowa”.

Jak zatem zmierzyć stopy i dopasować odpowiedni rozmiar butów tenisowych? Pomiar najlepiej dokonywać jest w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Wtedy nasze stopy są większe. Pamiętaj też, że pomiaru powinniśmy dokonać w skarpetkach sportowych, których używamy najczęściej podczas gry w tenisa.

Jak dokonać pomiaru stopy?

 1. Połóż na podłodze kartkę papieru i następnie stań na nią stopą. Wykonaj tę czynność stojąc. Nie siadaj, ponieważ nie obciążysz wtedy stopy odpowiednio i pomiar będzie błędny.
 2. Na kartce obrysuj kształt stopy.
 3. Na otrzymanym obrysie wyznacz prostą linię, której końce będą się stykały z najdalej wysuniętymi punktami i zmierz odległość (załączony rysunek - punkty A i B)
 4. Powyższe czynności powtórz z drugą stopą.
 5. Porównaj otrzymane długości i wybierz wynik o większej wartości.
 6. Do wartości dokonanego pomiaru dodaj od  5 mm – 15 mm (w zależności od rozmiaru obuwia). Wynik, który otrzymasz, jest rozmiarem wkładki. Znajdź tę wartość w tabeli rozmiarowej i dopasuj do niej rozmiar obuwia. W Polsce najczęściej wykorzystujemy rozmiar określany w nomenklaturze EU.
 7. Stopa nie może wychodzić w żadnym miejscu poza obrys wkładki.

Dobór szerokości i tęgości obuwia:

 1. Kiedy otrzymasz już przesyłkę z wybranymi butami to jest to idealny moment do weryfikacji, czy wybrany model jest adekwatny do Twoich potrzeb w zakresie szerokości i tęgości stopy,
 2. Pamiętaj, że tęgość obuwia powinna odpowiadać tęgości stopy. Obuwie nie może być ani za luźne, ani za ciasne, lecz należycie dopasowane,
 3. Na wstępie wyciągnij tą wkładkę, która odpowiada Twojej większej stopie i postaw na niej stopę,
 4. Wkładka obuwia na linii palców powinna być tak szeroka, aby po obu stronach swobodnie spoczywały na niej dwa pierwsze punkty oparcia stopy odpowiadające nasadom dużego i małego palca,
 5. Obuwie w miejscu śródstopia i czubka powinno być na tyle szerokie, aby umożliwiało naturalne ułożenie palców stopy wzdłuż osi będących przedłużeniem kości śródstopia,
 6. Kształt pięty buta powinien być taki, aby dobrze przylegał do Twoich pięt. Pięta buta nie może być luźna.

Użytkowanie obuwie nienależycie dobranego do gabarytów stóp może nie tylko przyspieszyć degradację (zużycie) obuwia, ale i również spowodować negatywne skutki ortopedyczne, które nie powstaną nagle, ale które będą rozwijać się w dłuższej perspektywie czasu.

Pamiętaj, niezależnie od tego czy dobrze dobrałeś rozmiar butów, czy może zdecydowałeś, że chciałbyś inny model, zawsze możesz je zwrócić. W ciągu 30 dni możesz dokonać zwrotu i wybrać model, który będzie bardziej dopasowany do Twoich wymagań.

 rozmiarstopye8QssEcRmIYF7

Pamiętaj, niezależnie od tego czy dobrze dobrałeś rozmiar butów, czy może zdecydowałeś, że chciałbyś inny model, zawsze możesz je zwrócić. W ciągu 30 dni możesz dokonać zwrotu i wybrać model, który będzie bardziej dopasowany do Twoich wymagań.

Tabela rozmiarowa wkładek - Sidas Rozmiar XS S M L...więcej

Tabela rozmiarowa wkładek - Sidas

Rozmiar

XS

S

M

L

XL

XXL

EU

35-36

37-38

39-41

42-43

44-45

46-48

cm

22-23

23,5-24,5

25-26,5

27-28

28,5-29,5

29,5-31